Webinar z prof. Thomasem Klueter
Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej w ramach projektu SORTECH, która odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 17:00. Prelegentem webinaru będzie prof. Thomas Klueter. Tematem przewodnim prezentacji będzie: „Venturing through Innovating the Business Model“.
Prof. Thomas Klueter jest profesorem nadzwyczajnym w dziedzinie przedsiębiorczości i analizy problemów biznesowych. Jest wieloletnim wykładowcą w IESE Business School. Przed rozpoczęciem kariery akademickiej był analitykiem finansowym i kierownikiem projektów w firmach IBM i JP Morgan. W ramach tych funkcji brał udział w wielu światowych projektach z zakresu finansów korporacyjnych i rozwoju biznesu. Zainteresowania badawcze Thomasa leżą na styku przedsiębiorczości strategicznej i innowacji. Skupia się na tym, w jaki sposób firmy o ugruntowanej pozycji na rynku i firmy wschodzące zarządzają zmianami technologicznymi oraz jakie strategie stosują firmy, aby rozwijać i komercjalizować nowe technologie. Jego prace zostały opublikowane w Academy of Management Journal, Organization Science, Journal of Management Studies, Research Policy, Nature Biotechnology, Sloan Management Review, European Management Review oraz Academy of Management Best Paper Proceedings (2013, 2014, 2020,2022), a także były prezentowane na wielu międzynarodowych konferencjach.
Program konferencji:
17:00-17:05 Rozpoczęcie konferencji
17:05-17:50 „Venturing through Innovating the Business Model” prof. Thomas Klueter
17:50- 18:35 Dyskusja prelegenta z ekspertami z Polski
18:35-19:05 Q&A
19:05- Zakończenie
Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. Będzie prowadzony w języku angielskim. Dla uczestników spotkania możliwe będzie skorzystanie z tłumaczenia symultanicznego.
W webinarze omówimy niektóre z szerokich wyzwań stojących przed organizacjami o ugruntowanej pozycji, które próbują wprowadzać zmiany lub dostosowywać się do zmieniającego się krajobrazu technologicznego. Określimy dominujący model biznesowy organizacji, tj. sposób generowania przychodów i zysków, jako "możliwą" przeszkodę w adaptacji. Przeanalizujemy koncepcje modeli biznesowych i projektowania modeli biznesowych oraz omówimy możliwe narzędzia, które każda organizacja może wykorzystać, aby pomóc w konceptualizacji modelu swojej organizacji. Następnie omówimy, w jaki sposób innowacja modelu biznesowego może stworzyć wiele możliwości dla nowych firm, nawet jeśli nie tworzą one nowych produktów. Przykłady z branży informatycznej, bankowej i farmaceutycznej pokażą to zjawisko. Na koniec wspólnie omówimy, jak innowacje w modelu biznesowym odgrywają ważną rolę w sektorze opieki zdrowotnej.
Lektura zalecana dla wszystkich, którzy interesują się komercjalizacją technologii i rolą modeli biznesowych:
https://sloanreview.mit.edu/article/organizing-for-new-technologies/
https://sloanreview.mit.edu/article/innovations-uncertainty-factor.
Webinar odbywa się w ramach projektu "Opracowanie nowoczesnego modelu zarządzania pacjentem w stanie zagrożenia życia w oparciu o samouczącą się algorytmizację procesów decyzyjnych i analizę danych z procesów terapeutycznych", współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach projektu realizowanego na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa w ramach konkursu nr 10/2019. Jego efektem będzie najnowocześniejszy w Polsce Szpitalny Oddział Ratunkowy, który będzie się mieścić w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.
Wydarzenia