Webinar z Antonio Campos Rubio
Webinar z Antonio Campos Rubio
Zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej w ramach projektu SORTECH, która odbędzie się 19 stycznia o godzinie 17:00. Prelegentem webinaru będzie Antonio Campos Rubio. Tematem przewodnim prezentacji będzie: "Why healthcare sector needs Lean and process-oriented technology more than ever". Antonio Campos Rubio. Inżynier przemysłowy. Przedsiębiorca technologiczny. Magister Administracji Biznesowej. Praktyk Lean i profesjonalista Lean. Antonio ma ponad 20 lat doświadczenia w projektowaniu, budowie i zarządzaniu szpitalami. Przez ostatnie 8 lat był dyrektorem ds. operacji, lean i wdrażania strategii w kilku publicznych szpitalach i organizacjach opieki zdrowotnej, prowadząc w nich transformację zorientowaną na procesy i lean. Jego obszary zainteresowań to lean healthcare, opieka zdrowotna oparta na wartości, wdrażanie strategii, Business Process Management, eksploracja procesów i inteligentna automatyzacja procesów stosowana w celu osiągnięcia doskonałości operacyjnej, doskonalenia procesów opieki zdrowotnej i projektowania nowych obiektów opieki zdrowotnej. Obecnie jest współzałożycielem i dyrektorem Enaltis, firmy konsultingowej (innowacje w procesach opieki zdrowotnej i inteligentna automatyzacja procesów). Współautor książki "Esencial. Transformando la gestión de las organizaciones sanitarias " (Essential. Transformacja zarządzania organizacjami opieki zdrowotnej) opublikowanej w 2020 roku.
Program konferencji:
17:00-17:05 Rozpoczęcie konferencji
17:05-17:50 "Why healthcare sector needs Lean and process-oriented technology more than ever" Antonio Campos Rubio
17:50- 18:35 Dyskusja prelegenta z ekspertami z Polski
18:35-19:05 Q&A
19:05- Zakończenie
Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM. Będzie prowadzony w języku angielskim. Dla uczestników spotkania możliwe będzie skorzystanie z tłumaczenia symultanicznego.
Opis webinaru: Peter Drucker, guru zarządzania, powiedział, że szpital jest najbardziej złożoną organizacją ludzką. Zarządzanie całą tą złożonością nie jest łatwym zadaniem. W XX wieku szpitale stały się "katedrami nauki" o bardzo wysokiej reputacji społecznej. Również pracownicy służby zdrowia mają, ogólnie rzecz biorąc, najwyższe kwalifikacje kliniczne i zdrowotne. Ale pacjenci zauważają, że coś jest nie tak, mamy listy oczekujących, wypalonych profesjonalistów, brak koordynacji i komunikacji, problemy z bezpieczeństwem pacjentów, podział jest wrogiem, podział między usługami medycznymi, podział między jednostkami opiekuńczymi i pielęgniarskimi, podział między szpitalami i podstawową opieką zdrowotną, zmienność i brak koordynacji a w nadchodzących latach siły popytu i podaży zwiększą napięcie w systemie opieki zdrowotnej. Zarządzanie procesami i przepływami w opiece zdrowotnej nie jest łatwym zadaniem. Podczas tego webinarium będziemy rozmawiać o nauce innowacji procesowych i doskonałości operacyjnej. Omówimy, w jaki sposób możemy zastosować najbardziej innowacyjne i nowoczesne metodologie zarządzania w celu ciągłego doskonalenia. Oprzemy się na Lean Healthcare, Design Thinking i Value Based Healthcare, aby w prosty sposób i prostym językiem przeanalizować wartość, przepływ, bezpieczeństwo i doświadczenie pacjenta. Omówimy technologie związane z automatyzacją i usprawnianiem procesów. Omówimy, w jaki sposób możemy poprawić system poprzez redefinicję i poprawę procesów opieki w kierunku lepszych wyników klinicznych, doświadczeń pacjentów i profesjonalistów, czyniąc to w sposób zrównoważony. To jest to, co nazywamy "Potrójnym celem".
Webinar odbywa się w ramach projektu "Opracowanie nowoczesnego modelu zarządzania pacjentem w stanie zagrożenia życia w oparciu o samouczącą się algorytmizację procesów decyzyjnych i analizę danych z procesów terapeutycznych", współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach projektu realizowanego na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa w ramach konkursu nr 10/2019. Jego efektem będzie najnowocześniejszy w Polsce Szpitalny Oddział Ratunkowy, który będzie się mieścić w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.
Wydarzenia